Dzień 1. Dolina Sanu: Terka - Studenne - Tworylne

Terka z przełęczy Korb. Fot. Andrzej Banach Źrodło: www.andrzej-banach.euJest to jedna z najciekawszych tras bieszczadzkich, wiedzie starymi, nieużywanymi drogami wiejskimi wzdłuż bezludnej doliny Sanu. Na miejscu dawnych wsi spotykamy ślady życia: ruiny cerkwi, krzyże przydrożne, cmentarze. Możemy podziwiać pełne uroku widoki na Otryt i masyw Połoniny Wetlińskiej. Podejść jest nie wiele i zarazem mało męczących. Czas przejścia ok. 5.30 godz.

Pobierz opis wycieczki w wersji do druku: dolina_sanu.pdf

Czytaj więcej: Dzień 1. Dolina Sanu: Terka - Studenne - Tworylne

Dzień 2. Tam gdzie święci ser jedzą - Cerkiew w Górzance

Cerkiew w GórzanceDrewniana świątynia w Górzance (obecnie kościół rzymsko-katolicki) to szczególne miejsce i wyjątkowy skarb pogranicza bojkowsko-łemkowskiego, a dla historyków i miłośników lokalnej sztuki sakralnej nadal wielka zagadka i wyzwanie oraz zaproszenie do dalszej kwerendy naukowej.

Czytaj więcej: Dzień 2. Tam gdzie święci ser jedzą - Cerkiew w Górzance

Dzień 3. Wieża widokowa Korbania

Widok na Połoniny z wieży widokowej na Korbani. Fot. Mariusz Mario SzczerbaKorbania (894 m.n.p.m.) jest doskonałym punktem widokowym na Jezioro Solińskie oraz połoniny: Połoninę Wetlińską (zdjęcia po prawej) i Połoninę Caryńską. Na Korbanię można dojść szlakiem z Bukowca oraz szlakiem z Łopienki przez Przełęcz Hyrcza.

Czytaj więcej: Dzień 3. Wieża widokowa Korbania

Warto zobaczyć Bieszczadach?

Nie da się w kilku słowach napisać o tym co można zwiedzić i zobaczyć będac w Bieszczadach. Spróbujemy jednak nakreślić kilka miejsce w których warto być będąc w Bieszczadach. Jak mówi bieszczadzkie pożekadło: "W Bieszczady przyjeżdża się RAZ, później się tylko WRACA". Jeden pobyt to zbyt mało czasu być zobaczyć Bieszczady, dlatego też zapraszamy do naszego Gospodarstwa Agroturystycznego Pod Bocianami o każdej porze roku.

Czytaj więcej: Warto zobaczyć Bieszczadach?

Polecamy GrupaBieszczady.pl

bkg header

Bieszczady mają wszystko? no prawie wszystko, aby zapewnić odwiedzającym je Gościom udany wypoczynek. Grupa przewodników propnuje poznanie bieszczadzkich atrakcji pieszo, rowerem, pontonem. Te programy przeznaczone są dla ludzi którzy chcą przeżyć niepowtarzalną przygodę obcując z przyrodą.

Na potrzeby Gości opracowują  indywidualne oferty dostosowując je do ich potrzeb, możliwości finansowych, zainteresowań.

Kontakt telefoniczny: Lucyna Pściuk tel. 502 320 069 lub 607 452 809

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.grupabieszczady.pl

Gospodarstwo Agroturystyczne Pod Bocianami adres: Terka 59, 38-613 Wołkowyja telefon: 608 536 092  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkie zdjęcia, grafika i teksty na stronie Gospodarstwa Agroturystycznego Pod Bocianami Bieszczady chronione są prawem autorskim.
Jakiekolwiek wykorzystanie ich do celów komercyjnych, zamieszczanie na innych stronach internetowych,
przedruk lub inne formy powielania, wymagają zgody ich właścicieli.