Terka - najpiękniejsza miejscowość w Bieszczadach

Położenie i dojazd

Widok na Terkę  fot. Radosław Paszkowski www.facebook.com/Fotomanufaqturrra/Niewątpliwym atutem naszego Gospodarstwa Agroturystycznego jest usytuowanie. Wieś Terka uchodzi za jedną z najpiękniej położonych wsi w Bieszczadach. Znajduje się w cudnej kotlinie wciśniętej pomiędzy masywy Tołsty (749m n.p.m), Połomy (776m n.p.m) i Korbani (894 m n.p.m.) w dolinie rzeki Solinka, dopływu Sanu. Szczególnie piękna jest panorama z przełęczy Korb. Terka to wieś o rolniczo-wypoczynkowym charakterze.

Jedna z ostatnich zachowanych drewnianych przedwojennych chałupTerka, jest jedną z nielicznych wsi w wyższej części Bieszczad, która zachowała, w jakimś stopniu, dawny rolniczy charakter. W miejscowości nie brakuje zagród, które oprócz prowadzenia gospodarstw rolnych wynajmują także noclegi Bieszczady. We wsi zachowało się kilka starych przedwojennych chałup. Te drewniane chaty, stojące w środku tętniącej życiem górskiej wsi Terka, tworzą niepowtarzalny, sielski klimat. Są też żywym elementem łączącym przeszłość i teraźniejszość, a także wyrazem regionalnej tożsamości tutejszych mieszkańców.

terka mostTerka to doskonała baza wypadowa. Położona jest pośrodku między Jeziorem Solińskim a Połoninami, przy trasie z Soliny do Wetliny. Natomiast nasze Gospodarstwo znajduje się na uboczu, w górnej części wsi z widokiem na na okolicę. Stąd wszędzie jest blisko.
Przez Terkę przepływa rzeka Solinka - płytka i bezpieczna dla dzieci - w której można się schłodzić podczas upalnych, letnich dni.


W pobliżu naszego gospodarstwa agroturystycznego znajdują się:

  • rzeka Solinka - 15 min pieszo - rzeka przepływająca przez Terkę;
  • Jezioro Solińskie - plaża 8 km;
  • las - 100 m;
  • sklep spożywczy - 500 m;
  • gospoda - 15 min pieszo;

Dojazd do Gospodarstwa Agroturystyczne Pod Bocianami