RSS

Jedno zdjęcie wyraża więcej niż 1000 słów - to motto przyświeca naszej FotoGalerii. Znajdziecie tu Państwo całą masę zdjęć. Większość zdjęć jest naszego autorstwa. Można tu także podziwiać albumy autorskie: m.in. Wolnej Grupy Miłośników Gór (album Z Terki wzdłuż Sanu)

Wieża widokowa Korbania

Korbania (894 m.n.p.m.) jest doskonałym punktem widokowym na Jezioro Solińskie oraz połoniny: Połoninę Wetlińską  i Połoninę Caryńską. Na Korbanię można dojść szlakiem z Bukowca oraz szlakiem z Łopienki przez Przełęcz Hyrcza. Wieża widokowa znajduje się w pobliżu Terki.

Chaty bojkowskie w Terce

Terka, jest jedną z nielicznych wsi w wyższej części Bieszczad, która zachowała, w jakimś stopniu, dawny rolniczy charakter. We wsi zachowało się kilka starych bojkowskich chałup. Te drewniane chaty, stojące w środku tętniącej życiem górskiej wsi Terka, tworzą niepowtarzalny, sielski klimat. Są też żywym elementem łączącym przeszłość i teraźniejszość, a także wyrazem regionalnej tożsamości tutejszych mieszkańców.

Terka i okolica [LATO]

Jedno zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów.

Spotkanie z Żubrem [SIERPIEŃ 2013]

W ostatnim czasie można spotkać coraz częściej żubry na Studennym. Podczas ostatnich sianokosów także i mnie udało się podglądnąć tego olbrzyma Karpackiej Puszczy. A było to tak...

Po 1 sierpnia zawsze kosimy nasze łąki na Studennym. Podczas zgrabywania siana, nawet nie zauważyłem jak przed traktorem wyłonił się w odległości 30m potężny Żubr. Stanąłem i wyłączyłem maszynę. Nie chciałem go denerwować. Zmierzył mnie wzrokiem i wolnym krokiem podążył skrajem łąki i skoszonej trawy. Co róż to stawał i skubał sobie wyschnięte sianko, od czasu do czasu rzucając okiem na mnie i mój traktor. Ach... szkoda, że wtedy nie miałem z sobą aparatu fotograficznego. Od razu ustrzelił był taki taki potężny okaz obiektywem aparatu. Żubr zginął mi z pola widzenia w chaszczach, gdzie zapewne chciał się schłodzić w upalny, letni dzień.

Z nie zauważyłem nawet jak zaczął zapadać zmrok. Skończyłem tego dnia prace polowe, siano zostało przewrócone. Wyruszyłem więc w drogę powrotną do Terki. Przejeżdżałem właśnie przez przełęcz Korb, gdy zauważyłem, 5m przed sobą, pasącego się żubra. W dniu dzisiejszym już miałem przyjemność go spotkać.

Z Terk wzdłuż Sanu [MAJ 2013]

Fotografie opublikowano dzięki uprzejmości WOLNEJ GRUPY MIŁOŚNIKÓW GÓR MONTEREK58 www.monterek58.rzeszow.pl. Zdjęcia zostały wykonane podczas wycieczki odbytej 19.05.2013r. Trasa przebiegała ze wsi Terka wzdłuż Doliny Sanu do wsi Krywe.

Połonina Caryńska [SIERPIEŃ 2013]

Widoki z wycieczki odbytej na Połoninę Caryńską w sierpniu 2013 roku.

Powered by Phoca Gallery

Gospodarstwo Agroturystyczne Pod Bocianam Bieszczady Noclegi Adres: Terka 59, 38-613 Wołkowyja Telefon: 608 536 092  Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkie zdjęcia, grafika i teksty na stronie Gospodarstwa Agroturystycznego Pod Bocianami chronione są prawem autorskim.
Jakiekolwiek wykorzystanie ich do celów komercyjnych, zamieszczanie na innych stronach internetowych,
przedruk lub inne formy powielania, wymagają zgody ich właścicieli.