Co robić w Bieszczadach gdy pada deszcz?

Propozycje atrakcji gdy pada deszcze.

#1 Muzeum Kultury Bojków - Myczków

Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie LOKALIZACJA: Myczków
Muzeum kultury Bojków w Myczkowie gromadzi i dokumentuje pamiątki kultury materialnej i duchowej dawnych mieszkańców terenu obecnej gminy Solina. Jego początki sięgają lat 70. XX w., kiedy to pasja gromadzenia śladów przeszłości Myczkowa i jego okolicy przyczyniła się do powstania prywatnych zbiorów obecnego kustosza muzeum Stanisława Drozda oraz innych mieszkańców gminy. Prezentują wszystkie dziedziny życia ludności zamieszkującej Myczków i okolice. Ułożone zostały w myśl sekwencji „od poczęcia po grób”. Bojkowie – górale ruscy, żyjący na tych terenach także w rodzinach mieszanych – polsko-ruskich, polsko-ukraińskich, Polacy, Żydzi, Cyganie wytworzyli charakterystyczną dla siebie kulturę, której pamiątki możemy podziwiać w muzeum.
Więcej o Muzym Kultury Bojków przeczytasz na stronie: Muzeum Kultury Bojków

#2 Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła - Uherce Mineralne

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła, Uherce Mineralne LOKALIZACJA: Uherce Mineralne
Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła łączy ze sobą ginące zawody z nowoczesnymi środkami audiowizualnymi. Każdy zainteresowany może uczestniczyć w dwugodzinnej lekcji, która rozpoczyna się od wizyty w sali audiowizualnej przyozdobionej starymi narzędziami. Na samym początku "uczniowie" zobaczą film o ginących zawodach.W szkole znajdują się trzy klasy: piekarska - gdzie można samemu upiec swój chleb lub proziaki, kaligrafii - gdzie można ćwiczyć sztukę pięknego pisania oraz garncarska - to tam można wykonać własne naczynie.
Więcej o Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła przeczytasz na stronie: Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła

#3 Bieszczadzka Wytwórnia Piwa URSA MAIOR - Uherce Mineralne

Bieszczadzka Wytwórnia Piwa URSA MAIOR w Uhercach Mineralnych LOKALIZACJA: Uherce Mineralna
Bieszczadzka Wytwórnia Piwa URSA MAIOR - w centrum znajduje się sala konferencyjna na 200 osób oraz sklep z regionalnymi produktami rzemieślniczymi. Browar jest prowadzony przez Agnieszkę Łopatę, znaną w środowisku entuzjastów piwa jako Piwowarka Aga, zdobywczynię nagród dla piwowarów domowych i autorkę bloga o piwie i jedzeniu. Browar Regionalny wytwarza wszystkie piwa niepasteryzowane i niefiltrowane o różnych nazwach i smakach. Centrum, a więc również browar, został stworzony z myślą o regionie i bieszczadzkiej przyrodzie – budynek wykorzystuje energię odnawialną, zaś część zysków przeznaczana będzie na promocję i ochronę Bieszczad.
Więcej o Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa przeczytasz na stronie: Bieszczadzka Wytwórnia Piwa.

#4 Basen Aquarius - Lesko

Basen Aquarius w Lesku LOKALIZACJA: Lesko
W hali basenów znajduje się basen pływacki 25x16 m o zmiennej głębokości 1,4 – 1,9 m, basen rekreacyjny i lądowisko dla zjeżdżalni płaszczyznowej zaprojektowane jako jedną nieckę z wydzielonymi funkcjami (głębokość basenu w części rekreacyjnej wyniesie od 1,10 do 1,40 m, (lądowiska 1,10 m), dwie zjeżdżalnie: zjeżdżalnia rodzinna ”Lesanka” szerokości 2,2 m i długości 19 m z lądowiskiem w niecce basenu rekreacyjnego oraz zjeżdżalnia rurowa „Plum-Plusk” długości 58 m z oddzielnym lądowiskiem głębokości 0,80 m, brodzik dziecięcy głębokości max. 0,60 m, wannę z hydromasażem. Hala basenów jest wyposażona w dwie widownie.
Więcej o Basenie Aquarius w Lesku przeczytasz na stronie: Basen AQUARIUS Lesko