Nadleśnictwo Baligród buduje w Terce małą infrastrukturę turystyczną.

Tak jak pisałem w poprzednim poście Nadleśnictwo Baliogród buduje w Terce, na zakolu Solinki u podnóża Tołsty, wiatę oraz ktrótką ścieżkę edukacyjną wzdłuż Solinki. Na ścieżce nad Solinką zostały już przygotowane ławeczki. Poniżej kilka zdjęć z jesiennego spaceru [25.10.2015] wzdłuż Soliniki.

Czytaj więcej: Nadleśnictwo Baligród buduje w Terce małą infrastrukturę turystyczną.

Nadleśnictwo Baligród wybuduje w Terce małą infrastrukturę turystyczną.

Projekt wiaty edukacyjnej w TerceDawno nic nie pisałem na tym blogu, ale dziś mam dla was bardzo dobrą informację. Nadleśnictwo Baligród wybuduje w Terce - u podnóża Tołsty - wiatę edukacyjną wraz z parkingiem i krótką ścieżką.

Czytaj więcej: Nadleśnictwo Baligród wybuduje w Terce małą infrastrukturę turystyczną.

Prawdziwa historia o ostatnim dziedzicu Terki

Ostatnio podczas pożądkowania dokumentów znalazłem ciekawy list, który otrzymałem kilka lat temu. Przeczytałem go jeszcze raz. Zainspirowało mnie to do podzielenia się z Wami historią Michała Krajewskiego oraz jego rodziny - ostatnich właścieli Terki, Zawoju i Polanek. Historia o ostatnim dziedzicu Terki odeszłaby pewnie w niepamięć razem z wysiedlonymi mieszkańcami, gdyby nie fakt, że Terka jest dziś jest w znacznej większości zamieszkana przez autochtonów - rodziny Pasławskich, Bogackich, Czarneckich i Gankiewicz - w których nazwiskach możemy się doszkukiwać potomków starych rodów szlacheckich. 

Czytaj więcej: Prawdziwa historia o ostatnim dziedzicu Terki

Gospodarstwo Agroturystyczne Pod Bocianam Bieszczady Noclegi Adres: Terka 59, 38-613 Wołkowyja Telefon: 608 536 092  Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkie zdjęcia, grafika i teksty na stronie Gospodarstwa Agroturystycznego Pod Bocianami chronione są prawem autorskim.
Jakiekolwiek wykorzystanie ich do celów komercyjnych, zamieszczanie na innych stronach internetowych,
przedruk lub inne formy powielania, wymagają zgody ich właścicieli.