Atrakcje w gospodarstwie agroturystyczym Bieszczady

Atrakcje w GOSPODARSTWIE - wypoczynek na bieszczadzkiej wsi

kurkiGospodarstwo Agroturystyczne Pod Bocianami w Terce jest w pełnym tego słowa znaczeniu miejscem gdzie możecie Państwo wypocząć na bieszczadzkiej wsi, w zgodzie z naturą.

Wypoczynek na bieszczadzkiej wsi

DSC08285 1024x768Pobyt w naszym gospodarstwie agroturystycznym to czas spędzony na beztroskiej zabawie, bez ulicznego zgiełku i strachu przed samochodami. Nasza agroturystyka Bieszczady zapewnia spokój, wypoczynek i kontakt z naturą. Pomoc w pracy to część agroturystycznej filozofii wypoczynku. Niebywałą atrakcją dla najmłodszych gości w naszym gospodarstwie jest kontakt ze zwięrzętami: króliki, kurki, krowy oraz kot i pies. Najmłodsi goście mogą pomagać gospodarzą w karmieniu zwierząt. Podczas pobytu w gospodarstwie można wziąć udział w jakimś wspólym przedsięwzięciu typu sianokosy czy wykopki.

W naszym gospodarstwie znajduje się plac zabaw dla dzieci z domkiem, zjeżdżalnią oraz huśtawką.

Produkty tradycyjne prosto z Gospodarstwa

twarogZ przepysznego mleka które dają nasze krowy wytwarzamy produkty nabiałowe z których największą popularnością ciesza się wśród naszych gości sery zagrodowe. Nasze gospodarstwo znane jest także w okolicy z wpiekanego przez nas tradycjnego chleba. To co sprawia, że chleb z naszej agroturystyki tak dobrze smakuje gościom to jego prostota: mąka, woda i sól oraz ręczne wyrabianie ciasto, dzięki czemu ziarno lepiej uwalnia tkwiące w nim substancje smakowe. Kolejnym nieodłączną elementem tradycji naszej rodziny jest produkcja tradycjnej nalewki Tarninówka. Nalewka wytwarzana jest z owoców tarniny, której nazwa nierozerwalnie związana jest z historią wsi Terka. Wieczory przy Tarninówce to czas na opowiadania o historii regionu.
Więcej o produktach z naszego Gospodarstwa przeczytasz na stronie: produkty regionalne z Bieszczad.

Wędrówki po okolicy i podglądanie przyrody

atrakcje06Terka to wieś o rolniczo-wypoczynkowym charakterze. Przez wielu przyjeżdżających tu gości jest uznawana za najpiękniej położoną miejscowość w Bieszczadach. Ze względu na jej charakter jest to wieś przyjazna dla rodzin. Przez Terkę przepływa rzeka Solinka - płytka i bezpieczna dla dzieci - w której można się schłodzić podczas upalnych, letnich dni. Wokół miejscowości wytyczono klika szlaków spacerowych. Jeden ze szlaków prowadzi do wieży widokowej na górze Korbania. Z platformy widokowej roztacza się zapierająca dech w piersiach panorma na Jezioro Solińskie oraz na najwyższe bieszczadzkie szczyty. Wędrując wśród lasów i łąk, po wzgórzach wznoszących się nad Terką, można nie tylko podziwiać panoramę gór, ale także zobaczyć dzikie zwierzęta takie: sarny, jelenie czy nawet żubry w ich naturalnym środowisku.
Więcej o atrakcjach w najbliższej okolicy Terki przeczytasz na stronie: atrakcje Terka.